Na Dopravní fakultě Jana Pernera proběhne již druhá LETNÍ ŠKOLA TECHNOLOGIE A ŘÍZENÍ DOPRAVY

Pro dvanáct středoškoláků a jejich pedagogy je v týdnu od 19. do 23. srpna připraven pestrý teoretický i praktický program přímo v areálu pardubické dopravní fakulty. Studenti kromě prozkoumávání železniční dopravy v České republice vyrazí i na exkurze do dvou železničních muzeí.
 

Během pěti dnů se účastníci seznámí s legislativním rámcem provozování dráhy a drážní dopravy v České republice a s předpisy železniční dopravy. Podívají se do dopravního minilabu, kde si vyzkouší sestavit nákresný jízdní řád a pomocí počítačové simulace ověří jeho stabilitu. V dopravním sále si   pak budou moci vyzkoušet, jak se řídí reálný provoz na železnici, a to díky modelovému kolejišti. Jako odpočinkovou aktivitu mají plánovanou prohlídku železničního Muzea v Rosicích nad Labem a Muzea sdělovací a zabezpečovací techniky v Hradci Králové.

 
 
Program letní školy připravili lektoři z Katedry technologie a řízení dopravy a externí přednášející. Studenti na závěr letní školy obdrží certifikát o jejím absolvování.
 
Termín:
19. – 23. srpna
Místo konání:
Dopravní fakulta Jana Pernera
Katedra technologie a řízení dopravy
Kontakt:
Bc. Tomáš Hodr
Telefon:
466 036 489
 
Aktualizoval: Zdenka Černá (20. srpna 2013, 14:03)