VĚDA A TECHNIKA NA DVORECH ŠKOL Pardubického kraje

Univerzita Pardubice v dubnu opět vyráží na vědecko-technické turné a přiveze moderní svět vědy a techniky přímo za žáky základních a středních škol Pardubického kraje.
 
Tentokrát fakultní týmy akademiků a vysokoškoláků vyrazí na následující školy:
 
středa 17. dubna
Základní škola Svítkov
čtvrtek 18. dubna
Základní škola Mistra Choceňského v Chocni
středa 24. dubna
Gymnázium K. V. Raise v Hlinsku
čtvrtek 25. dubna
Základní škola Zámecká v Litomyšli
 
Pět fakult – Fakulta chemicko-technologická, Fakulta ekonomicko-správní, Fakulta zdravotnických studií, Dopravní fakulta Jana Pernera a Fakulta elektrotechniky a informatiky – připravily pro studenty a žáky škol zážitkové dílny, jejichž cílem je ukázat svět moderních technologií a technické a přírodovědné disciplíny hravou a zábavnou formou.
 
Pro žáky a další zvědavce budou na každé škole připravena stanoviště tří fakult plná zajímavostí ze světa chemie, matematiky a počtů, robotiky a elektroniky, ukázky první pomoci nebo měření tvrdosti stavebních materiálů či modely kolejnic. Na stanovištích si budou moci žáci sami vyzkoušet celou řadu pokusů, hrátek nebo programování.
 
Program plný zajímavostí a zábavy startuje na uvedených školách s prvním zvoněním. Univerzitní vědecký tým bude připraven vysvětlovat podstatu vybraných jevů, pokusů a demonstrací až do 16 hodin.

 

Aktualizoval: Zdenka Černá (7. března 2013, 14:07)