VĚDA A TECHNIKA NA DVORECH ŠKOL

Univerzita Pardubice v dubnu opět vyráží na vědecko-technické turné, aby přivezla moderní svět vědy a techniky přímo za žáky základních a středních škol Pardubického kraje.
 
Tentokrát fakultní týmy akademiků a vysokoškoláků navštíví následující školy:
 
úterý 15. dubna
Gymnázium v Letohradě
středa 16. dubna
ZŠ v Heřmanově Městci
úterý 22. dubna
Gymnázium Ivana Olbrachta v Semilech
středa 23. dubna
ZŠ Npor. Eliáše, Pardubice
 
Pět fakult – Fakulta chemicko-technologická, Fakulta ekonomicko-správní, Fakulta zdravotnických studií, Dopravní fakulta Jana Pernera a Fakulta elektrotechniky a informatiky – připravily pro studenty a žáky škol zážitkové dílny, jejichž cílem je ukázat svět moderních technologií a technické a přírodovědné disciplíny hravou a zábavnou formou.
 
Pro žáky a další zvědavce budou na každé škole připravena stanoviště tří fakult plná zajímavostí ze světa chemie, matematiky a počtů, robotiky a elektroniky, ukázky první pomoci nebo měření tvrdosti stavebních materiálů či modely kolejnic. Na stanovištích si budou moci žáci sami vyzkoušet celou řadu pokusů, hrátek nebo programování.
 
Program plný zajímavostí a zábavy startuje na uvedených školách s prvním zvoněním. Univerzitní vědecký tým bude připraven vysvětlovat podstatu vybraných jevů, pokusů a demonstrací až do 16 hodin.
 
Video z akce 2013: http://youtu.be/38NtJRX0UGw
 
Kontaktní osoba:
Ing. arch. Iva Svobodová
organizátorka akce
telefon 466 036 482
 

 

Aktualizoval: Zdenka Černá (4. března 2014, 13:01)