Univerzita Pardubice se účastní XX. ročníku veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Brno

Univerzita Pardubice se od úterý 5. do pátku 8. listopadu účastní Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2013, který se jako každoročně koná na brněnském výstavišti.
 
Veletrh je určen studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, zájemcům o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovným poradcům a odborníkům ze školství. Pro každého návštěvníka veletrhu je připraven obsáhlý tištěný katalog vystavujících škol a elektronický katalog s interaktivním rejstříkem studijních oborů.
 
Univerzita Pardubice se představí v pavilonu G2 na stánku číslo 4, zástupci sedmi fakult zde budou poskytovat podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2014/2015. Návštěvníci veletrhu mohou využít jak osobních konzultací s pracovníky fakult přímo na stánku, tak si mohou odnést i řadu tištěných materiálů týkajících se studia a přijímacího řízení. Každý den také mohou absolvovat informační přednášky, které budou probíhat v pavilonu G1. Přednášky Univerzity Pardubice jsou na programu v sále B od úterý do čtvrtka, vždy od 10:00 hodin.
 
Tradičně se také Univerzita Pardubice  účastní letos již VI. ročníku doprovodného programu pod názvem Věda pro život, na svůj stánek tak kromě informační studijní části zařadila i interaktivní stanoviště, kde se návštěvníci seznámí populárně-naučnou formou se zajímavostmi z moderního světa vědy a techniky.
 
„Návštěvníci  si sami vyzkouší různé chemické pokusy, nakouknou do světa robotiky, pohrají si s fraktály, vyluští si historické nápisy, seznámí se s uměním restaurátorů i prací zdravotnických záchranářů a dopravní fakulta předvede, jak se staví mosty,“ přiblížila doprovodný program Mgr. Ivana Švecová.
 
Účast univerzity na mezinárodním veletrhu Gaudeamus je součástí aktivit projektu Brána vědě/ní otevřená – BRAVO, CZ.1.07/2.3.00/35.0024, dvouletého projektu, který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
 
Bližší informace:
Mgr. Ivana Švecová
vedoucí Referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů
Univerzita Pardubice
telefon
 466 036 649
e-mail
 ivana.svecova@upce.cz
Aktualizoval: Tomáš Pospíchal (31. října 2013, 10:59)