Univerzita Pardubice získala ocenění za pořad ŽIVÁ LABORATOŘ

Univerzita Pardubice se začátkem prosince zařadila mezi nejlepší popularizátory vědy u nás. V soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP 2013 obsadila 2. místo v kategorii „Audio/Video“. A to díky pořadu ŽIVÁ LABORATOŘ, který vzniká ve spolupráci s Českým rozhlasem Pardubice.
 
O umístění univerzity v soutěži SCIAP (SCIence APproach) rozhodla odborná komise, která hodnotila celkem 36 projektů rozdělených do pěti kategorií. Vítězové 3. ročníku soutěže byli vyhlášeni na slavnostním předávání cen v úterý 3. prosince 2013 ve Vile Lanna v Praze (fotogalerie).
 
Soutěž SCIAP vyhlašuje Středisko společných činností Akademie věd ČR a předmětem soutěžní přehlídky je vyhodnocení a veřejné představení nejúspěšnějších popularizačních aktivit vědy realizovaných na území ČR nebo v českém jazyce.
 
Děkujeme všem akademikům a Českému rozhlasu Pardubice za spolupráci.
 
Více o soutěži SCIAP naleznete na http://sciap.cz/aktualne/index.html.
 
Univerzita Pardubice přihlásila do soutěže celkem 3 projekty do dvou kategorií:
 
kategorie „Audio či audiovizuální pořad“:
 
ŽIVÁ LABORATOŘ
 
Živá laboratoř, pořad z prostředí univerzity a vědeckých pracovišť nejrůznějších oborů, který posluchačům přibližuje svět moderní vědy a novinky z jejího výzkumu. Živá laboratoř – to jsou odhalená tajemství, nové hmoty, nové myšlenky. Pořad o vědě, která nám usnadní žít. Každou neděli proto redaktorka Jana Davidová klepe na dveře jedné z odborných laboratoří a hledá zajímavé vědce, aby s nimi pohovořila o úspěších i zákulisí badatelské práce. Aby zjistila, co hýbe současným vědeckým světem.
Pořad Živá laboratoř můžete poslouchat každou neděli po 17. hodině na Českém rozhlasu Pardubice: http://www.rozhlas.cz/pardubice/laborator
 
kategorie „Ostatní“:
 
NOC MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ   
 
VĚDA A TECHNIKA NA DVORECH ŠKOL

 

Aktualizoval: Zdenka Černá (12. prosince 2013, 14:01)