Fakulta ekonomicko-správní přednáší v Litomyšli

pátek 21. června vyráží tým FES na cesty s další přednáškou z cyklu „Aktuální ekonomické problémy a jejich řešení na SŠ“. Tentokrát na Soukromé střední odborné škole TRADING CENTRE s.r.o. v Litomyšli.
 
Studenti uslyší dvě přednášky na následující témata:
  1. doc. Ing. Radim Roudný, CSc.: Korupce jako ekonomický problém
Studentům bude osvětlena korupce v systému řízení společnosti, její ekonomiky a etiky. Zdůrazněno je dilema spočívající v neoprávněných příjmech jednotlivců a skupin a ztrát společnosti jako významného ekonomického rizika. Korupce je chápána jako součást hospodářské kriminality s akcentem na aktivní protikorupční přístup, tedy management proti korupci.
 
  1. Ing. Jiří Nožička, Ph.D.: O kreditních kartách a finančních predátorech
Přednáška je určena zejména pro studenty středních škol. Má za úkol zlepšit jejich finanční gramotnost a upozornit je na rizika vybraných bodů na finančním trhu. Těmito body jsou kreditní karty a peníze půjčené finančními predátory. Jedná se o prvky, které jsou pro mladé lidi velice atraktivní, protože si mohou pořídit věci, na které aktuálně nemají dostatek peněz, ale které jim mohou způsobit nepříjemné následky, jež dlouhodobě poznamenají jejich finanční situaci.