Noc mladých výzkumníků na pardubickém zámku

Okuste tajuplný koktejl s příměsí vědy, který pro Vás připravila Univerzita Pardubice ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích a Hvězdárnou barona Artura Krause, DDM Pardubice a Astronomickou společností Pardubice.
 
Přijďte si vychutnat tajemnou atmosféru pardubického zámku v úterý 8. dubna na akci Noc mladých výzkumníků a prozkoumejte zajímavosti ze světa moderní vědy.
 
Univerzita Pardubice připravila pro návštěvníky nejrůznější zážitkové demonstrace a ukázky experimentů z různých oborů – chemie, fyziky, restaurování, matematiky, robotiky, záchranářství, občanské gramotnosti. Připravena jsou také dvě divadelní představení studentů Fakulty filozofické a mnoho dalších zajímavostí.
 
Od 18 hodin RNDr. Vladimír Lemberk seznámí přítomné s životem netopýrů v Čechách v přednášce nazvané „Netopýři nejsou létající myši“.
 
Muzeum Východních Čech zpřístupní restaurovanou zámeckou kapli, která je skutečným klenotem.
 
Hvězdárna barona Artura Krause, DDM Pardubice a Astronomická společnost Pardubice nabídnou sledování hvězdné oblohy nad Pardubicemi dalekohledem.
   
 
Noc mladých výzkumníků je určená všem, kdo jsou zvídaví, bez ohledu na věk – dětem, mládeži, rodičům, prarodičům, občanům, ale i školám, zájmovým kroužkům a všem ostatním.
 
Akce se koná v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená popularizujícího vědu kolem nás, který realizuje Univerzita Pardubice s pomocí Evropského sociálního fondu.
 
Video z akce Noc mladých výzkumníků 2013: http://youtu.be/ZjPxen8QYQE
 
V pořadu Českého rozhlasu Pardubice "Máme hosty" vystoupili 3. dubna dva zástupci Univerzity Pardubice.  Ing. arch. Iva Svobodová přiblížila program Noci mladých výzkumníků a Ing.Jiří Nožička, Ph.D. z Fakulty ekonomicko-správní představil téma své interaktivní přednášky. Záznam pořadu zde.
 
Kontaktní osoba:
Ing. arch. Iva Svobodová
organizátorka akce
telefon  466 036 482