Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Kontakty: 

Koordinátor klíčových aktivit 
Ing. Tomáš Novotný, Ph.D., LL.M., ING-PAED IGIP

Projektový a finanční koordinátor (administrace projektu)
Jana Janková

 

Projekt je realizován v rámci programu „Podpora a identifikace komercializačního potenciálu výsledků výzkumu a vývoje v rámci projektu Smart akcelerátor+ / Pardubický kraj inovativní, reg. č. projektu CZ.02.01.02/00/22_009/0004892, klíčová aktivita 7 Pilotní ověření“, který byl vyhlášen Pardubickým krajem. Hlavním cílem projektu je zvýšení dopadu vědecko-výzkumných aktivit Univerzity Pardubice (UPCE) prostřednictvím zefektivnění systému pro transfer technologií (na UPCE centrálně zajištěn Centrem transferu technologií a znalostí), inovace a podporu podnikání vytvořením sítě ambasadorů pro transfer technologií a podporu podnikání, tzv. „ambasadorů pro inovace“ na vybraných fakultách UPCE.

Název operačního programu: OP Jan Ámos Komenský
Číslo výzvy: 02_22_009
Priorita_ 1 – Výzkum a vývoj
Specifický cíl: 2 – Rozvoj dovedností pro inteligentní specializaci, průmyslovou transformaci a podnikání
Registrační číslo projektu: OR/23/23335
Poskytovatel: Pardubický kraj
Realizátor projektu: Univerzita Pardubice
Doba realizace: 1. 7. 2023 – 31. 7. 2025
Výše dotace: 4 308 370,75 Kč (není spoluúčast)

Kontaktní osoba UPCE: 

Ing. Tomáš Novotný, Ph.D., LL.M., ING-PAED IGIP (1. 10. 2023 - 31. 7. 2025)

Ing. Karolina Kašparová (1. 7. - 30. 9. 2023)

Řešitelský tým projektu:

Zodpovědnost za projektové a finanční řízení (projektová a finanční koordinátorka): Jana Janková 

Zodpovědnost za koordinaci aktivit sítě ambasadorů, spolupráce na organizaci společných akcí v rámci UPCE a regionálního inovačního ekosystému, propagace aktivit TT, metodika podpory aplikace výsledků TT (koordinátor klíčových aktivit): Ing. Tomáš Novotný, Ph.D., LL.M., ING-PAED IGIP (1. 3. 2024 - 31. 7. 2025), Ing. Jana Kabrhelová, Ph.D. (1. 8. 2023 - 30. 4. 2024)

Cíle projektu:

  • vytvoření interní sítě ambasadorů pro inovace na fakultách, jejichž činností je:
    • identifikování inovativních projektů potenciálně vhodných pro komercializaci včetně komercializace formou založení spin-off/start-up společnosti
    • primární analýza – zhodnocení možností průmyslově právní ochrany a komerčního potenciálu na základě provedených rešerší a průzkumu trhu 
    • matchmaking – vyhledávání prvních potenciálních komerčních partnerů dle zaměření technologie
    • podpora a koordinace aktivit proof-of-concept na fakultách
    • aktivní participace na aktivitách v rámci inovačního ekosystému Pardubického kraje
  • vytvoření metodiky podpory aplikace výsledků platná pro celou instituci
  • realizace pravidelných matchmakingových akcí za účelem propojení špičkového výzkumu Univerzity Pardubice s průmyslovými partnery, vyhledávání inovativních technologií, úspěšného zavádění inovací a zvyšování konkurenceschopnosti celého regionálního inovačního ekosystému.

Přínosy projektu:

  • podpora a motivace studentů a výzkumných pracovníků k uplatnění výsledků výzkumu v praxi - ambasadoři budou těmto jedincům poskytovat potřebné informace, know-how a podporu při hledání možností praktického využití nápadů a projektů, a tím budou aktivity sítě ambasadorů přispívat ke vzniku nových inovativních produktů a služeb zvýšení míry uplatnění (ať už formou transferu technologií a komercializace, či zakládáním start-upů či spin-off firem).
  • zvýšení viditelnosti výsledků výzkumných a vývojových aktivit jednotlivých fakult - ambasadoři budou aktivně podporovat hledání možností pro praktické využití těchto výsledků, což by mělo vést k většímu povědomí o úspěšných projektech a výzkumných týmech uvnitř Univerzity Pardubice a mezi potenciálními partnery a investory.
  • vytváření kultury podněcující snahu o praktické uplatnění výsledků výzkumně-vývojových aktivit a rozvoj inovačního prostředí podporujícího růst a konkurenceschopnost v rámci UPCE.
  • vytvoření sítě kontaktů a partnerů - ambasadoři budou aktivně navazovat kontakty s potenciálními partnery a investory, což povede k vytvoření silné sítě, která umožní Univerzitě Pardubice spolupracovat s dalšími subjekty na výzkumných a vývojových projektech.