Řešitel projektu

tel.: 466 036 508

Registrační čísloCZ.02.01.01/00/22_010/0008120
Název projektuMSCA Fellowships CZ na Univerzitě Pardubice
Poskytovatel dotaceMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Číslo a název programuOperační program Jan Amos Komenský
Číslo a název výzvy02_22_010 s názvem MSCA Fellowships CZ
Datum zahájení realizace1. 11. 2023
Datum ukončení realizace30. 4. 2027
Jméno řešiteleIng. Monika Vejchodová

Účelem projektu je rozvoj a posilování výzkumných a inovačních kapacit Univerzity Pardubice, a to prostřednictvím podpory projektů Marie Skłodowska-Curie Actions typu „fellowship“, které v hodnocení programů Horizont 2020 / Horizont Evropa dosáhly hodnocení alespoň 70 % celkového počtu bodů, ale nebyly vzhledem k omezené alokaci z programů Horizont 2020 / Horizont Evropa financovány. Projekt je zaměřen na podporu profesního růstu zapojených výzkumných pracovníků, kteří se zúčastní mobilit, na posílení mezinárodní spolupráce a internacionalizace prostředí Univerzity Pardubice. V rámci projektu budou realizované tyto dvě klíčové aktivity:

• Pracovní pobyt výzkumného pracovníka ze zahraničí v ČR.
  • Global Postdoctoral Fellowship – mobilita výzkumného pracovníka, která obsahuje výjezdovou a příjezdovou část.

Projekt „MSCA Fellowship CZ na Univerzitě Pardubice“ je spolufinancován Evropskou unií.