Kontakty:

Ing. Karel Šatera, Ph.D., MBA
e-mail: karel.satera@upce.cz
telefon: 466 036 679

Projekt je zaměřen na vytvoření platformy zónové "digitální ochrany" monitorující výskyt a šíření virové nákazy. Bude monitorovat, vyhodnocovat, předvídat nástup a postup virové respirační nemoci pacientů a navrhovat léčbu. Bude podporovat rozhodování lékařů, navrhovat využití dalších zdrojů zdravotní péče. Platforma bude využívat neuronové sítě se zpětnou propagací, strojové učení a evoluční algoritmy výstupů k řízení digitální ochrany jednotlivců, skupin, a komunit před virovými nákazami.

INFORMACE K PROJEKTU:

Číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_321/0024397

Název projektu: Vývoj platformy pro inteligentní ochranu zdraví a výzkum dopadů jejího nasazení na ekonomiku soukromého i veřejného sektoru

Realizace projektu: 1. 4. 2021 – 31. 5. 2023.

Poskytovatel: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Projekt realizuje Fakulta ekonomicko-správní a Fakulta zdravotnických studií ve spolupráci s firmou Principal engineering s.r.o.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z prostředků Fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Řešitel projektu za UPCE:
Ing. Karel Šatera, Ph.D., MBA

Další řešitelé:
Ing. Brodský Zdeněk, Ph.D.
PhDr. Horáčková Kateřina, Ph.D.
doc. Ing. Kožená Marcela, Ph.D.
Ing. Mandysová Michaela
Mgr. Ochtinská Hana, Ph.D.
Mgr. Papršteinová Markéta, Ph.D.
Mgr. Václavíková Klára, Ph.D.
Mgr. Šoukalová Kristýna , Ph.D.