Univerzita Pardubice se účastní Evropského veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus 2013 v Nitře

Od úterý 15. do čtvrtka 17. října se koná Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Nitra 2013. Své zástupce z jednotlivých fakult vyslala na první ročník tohoto veletrhu na Slovensku i Univerzita Pardubice.
 
Veletrh Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejen pro studenty III. a IV. ročníků středních škol, ale i pro všechny zájemce o celoživotní vzdělávání. Tradiční beletrh v Brně se před několika lety rozšířil i do Prahy a letos poprvé zavítá mezi středoškoláky i na Slovensko.
 
Na veletrhu Gaudeamus Nitra bude zastoupeno 179 samostatných vystavovatelů a přes 3 000 studijních oborů, které lze studovat ve Slovenské republice nebo na zahraničích školách, tedy i v České republice. Veletrh je otevřen pro veřejnost každý den od 8 do 16 hodin na Výstavišti Agrokomplex Nitra v pavilonu F (Výstavná 4).
 
Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult se pravidelně představuje také na veletrzích Gaudeamus Brno a Praha, které se konají v listopadu a v lednu. Zájemcům na nich nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy ve více jak sto třiceti oborech.
 
V průběhu veletrhu Gaudeamus v Nitře budou probíhat tři doprovodné programy. Tradičním doprovodným programem jsou přednášky vystavujících škol o možnostech a podmínkách studia, které budou probíhat každý den v přednáškovém sálech přímo v pavilonu F. Nerozhodným studentům pomůže poradenský servis, který je pro každého návštěvníka zdarma. Cílem poradenského servisu je vyhledat pro studenty vhodný studijní obor a školy, na kterých jej mohou studovat. Doprovodný program „Tailor-Made Study Abroad“ je zaměřen na podporu studia v zahraničí, na základě individuálních požadavků studentům sestaví na míru šitou nabídku studia v zahraničí.
 
Bližší informace:
Mgr. Ivana Švecová
vedoucí Referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů
Univerzita Pardubice
telefon
 466 036 649
e-mail
 ivana.svecova@upce.cz