Střední škola informatiky a grafického designu v Rybitví uvítala dne 1. listopadu 2022 návštěvu z Fakulty Informatiky a Elektrotechniky (FEI), aby zde předávali své zkušenosti z výuky o mobilních a webových aplikací, 3D grafiky a modelování. Tato akce pokračuje plynně touto druhou ze série podpůrných přednášek v rámci regionu, které jsou naplánovány v projektu Aktivizace účastníků prostřednictvím sociálních sítí a gamifikace v oblastech undertourismu.

Tentokráte ale je vyvíjená mobilní webová appka již téměř připravena k vypuštění zdarma a veřejně! Na tomto workshopu byla appka poprvé i demonstrována studentům a učitelům.

Přednáška a workshop pod vedením pardubického akademika Jiřího Kysely představil studentům projekt zmizelých památek, které díky rozšířené realitě znovuožívají a připomínají historii Pardubic a Litomyšle a ukazují na proměňující se urbanismus ve městech. Studenti se mohli zapojovat do workshopu a navrhovat další památky, které by mohli být vytvořeny. Poté vystoupil Zbyněk Kopecký, taktéž z pardubické fakulty FEI, aby zájemcům předvedl praktické ukázky z tvorby 3D modelů a jejich následnou texturizaci.

Pavla Štorková, projektová manažerka