V rámci projektu Brána vědě/ní otevřená II. (BRAVO II) pořádá Fakulta zdravotnických studií (FZS) společně se Střední zdravotnickou školou  (SZŠ) Pardubice, partnerem projektu, edukační dopoledne na téma Co mohu udělat pro své zdraví.

Akce je určená pro žáky I. stupně ZŠ a uskuteční se v pondělí 13. dubna 2015 od 8.30 do 12 hodin v budově SZŠ/FZS Pardubice (Průmyslová 395, Pardubice).

Prostřednictvím zážitkových aktivit s možností interaktivně se zapojit seznámí pracovníci i žákyně SZŠ na jednotlivých stanovištích žáky s tématy:

• Životospráva a prevence obezity
  • Chráníme své srdce
  • Preventivní prohlídky
  • Prevence žloutenky
  • Chování v přírodě + první pomoc
  • Prevence zubního kazu a péče o chrup
  • Správná výživa

Na dalších stanovištích budou dětem kromě zástupců SZŠ k dispozici i akademičtí pracovníci a studenti FZS. Demonstrátoři z FZS předvedou:

• Oblek stáří
  • Hygienickou dezinfekci rukou
  • Váhu

Pomocí obleku stáří si žáci budou moci vyzkoušet na vlastním těle omezení těla a smyslů, které přináší stáří (např.: ohnutá záda, těžké nohy, ztrácí cit v rukách, rozostřený zrak).

Váha pomůže zvážit a změřit hodnoty jako množství tuku a vody v těle, kostní hmotu a zjistit metabolický věk.

Na třetím stanovišti bude prováděna hygienická dezinfekce rukou. Bude předveden správný postup a žáci to budou opakovat. Nakonec správnost postupu zjistí pod přenosným zdrojem ultrafialového světla.

Kontakt:

Ing. Eva Kynclová
Fakulta zdravotnických studií
e-mail: Eva.Kynclova@upce.cz

Akce se koná v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání.