Fyzika a smrt filosofie

Květnová Kavárna Universitas se bude zamýšlet nad následujícími tématy:

• Je filosofie mrtvá?
  • Zabila ji moderní věda, zabila ji fyzika?
  • Hraje filosofie ještě nějakou roli ve fyzice a matematice? Jakou?

RNDr. Peter Zamarovský, CSc.  je akademickým  pracovníkem ČVUT v Praze. Přednáší filosofii, externě vyučuje i fyziku a příležitostně i digitální fotografii. Zabývá se interdisciplinárními a transdisciplinárními aspekty vědy, filosofie a historie. V současnosti je předsedou Evropského kulturního klubu. Mezi jeho publikace patří například knihy Proč je v noci tma? Příběh paradoxu temného nebe (2011) a Příběh antické filosofie: antická filosofie pro nefilosofy (2005).

Kavárna Universitas se otevře v úterý 12. května 2015 od 19 hodin v Klubu 29 (ulice Sv. Anežky České, Pardubice). Pořádají studenti Univerzity Pardubice v rámci projektu „Brána vědě/ní otevřená II“.

Vstup je volný.

www.facebook.com/KavarnaUniversitas
Abstrakt

Kavárna Universitas je cyklus neformálních diskusních večerů vědců a lidí spjatých s vědou se zájemci o vědu a vědění z řad široké veřejnosti. Večery jsou zasvěcené společnému hledání otázek a odpovědí na předem domluvené téma a dávají návštěvníkům možnost se v neformálním prostředí kaváren zeptat na to, co je zajímá. Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29.