Mobilní metalografická laboratoř dopravní fakulty je opět v akci! V sobotu 12. července a v neděli 13. července vyráží na Buchlovské kování 2014. Zpestří tak 8. ročník mezinárodního kovářského a nožířského sympozia, který se na Buchlově koná o tomto víkendu.

Během obou dnů budou mít návštěvníci možnost nahlédnout do mobilní laboratoře a seznámit se s možnostmi moderní metalografie. Zjistí novinky z oboru nožířství a kovářství a také souvislosti mezi makro- a mikrostrukturou materiálů používaných v těchto oborech.

Mobilní laboratoř bude přístupnáv sobotu i v neděli od 10 hodin ráno na nádvoří Hradu Buchlov

Výjezd mobilní metalografické laboratoře je součástí aktivit popularizačního projektu Brána vědě/ní otevřená II. (CZ.1.07/2.3.00/45.0013), který je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Kontakt:
Ing. Pavel Svoboda, Ph.D.; doc. Ing. Pavel Švanda, Ph.D.
Dopravní fakulta Jana Pernera UPa
telefon 466 036 493, 466 036 574