Tentokrát zástupci Fakulty elektrotechniky a informatiky vyrážejí na Střední průmyslovou školu, Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Hradec Králové. Projektový den se tu uskuteční ve čtvrtek 16. dubna. Tématem bude problematika Cloud computingu a virtualizace.

Studenti se seznámí s principy fungování a možnostmi využívání Cloud computingu a s možnostmi jeho propojení a využívání virtualizačních nástrojů a platforem. Zjistí možnosti využívání cloud služeb s důrazem na problematiku bezpečnosti práce s touto moderní platformou. Zároveň uvidí i praktické ukázky využívání cloud služeb založených na principu IaaS a Saas pro nekomerční účely. Závěrem budou studentům představeny principy virtualizace, a to jak úplné, tak softwarové ve spojitosti s cloud computingem.

termín:   16. dubna 2015
místo:   Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Hradec Králové
téma:   Cloud computing a virtualizace

Kontakt: