Ve čtvrtek 18. září 2014 startuje Kroužek robotiky! Žáci Základní školy Polabiny 1 v Pardubicích budou mít jedinečnou možnost naučit se základům elektřiny a vstoupit do světa elektroniky.

Kroužek žáky krok za krokem provede světem elektřiny a elektroniky, naučí je sestavit elektrické obvody, vysvětlí, co jsou relé, diody nebo jak fungují tranzistory. V rámci kroužku budou žáci mimo jiné seznámeni také s problematikou ekologie a obnovitelných zdrojů energie. Vybrané hodiny se zaměří na výrobu, uchování a využití energie z přírodních zdrojů tak, aby žáci porozuměli nejrůznějším formám energie budoucnosti.

Kroužek bude probíhat pravidelně každý čtvrtek od 14 do 16 hodin v prostorách ZŠ Polabiny I. Je realizován pod záštitou Fakulty elektrotechniky a informatiky.

KONTAKT:
Ing. Lucie Růžičková