UNIVERZITNÍ FILMOVÝ KLUB

UVÁDÍ

Přednášku Doc. Ladislava Šerého

OD FOUCAULTA K BAUDRILLARDOVI,
OD POSTMODERNY K MATRIXU.

Součástí přednášky
bude projekce filmu bratrů Wachowských

MATRIX RELOADED (USA, 2003, 138 min.)

21. 11. 2012 od 17:00 hodin v učebně DB4

Univerzitní filmový klub pokračuje ve svých pravidelných podzimních přednáškách, konaných v rámci projektu Idea univerzity dne 21.11. od 17:00 v učebně DB 4.

Hostem bude filosof, překladatel a spisovatel doc. PhDr. Ladislav Šerý, který se ve své přednášce nazvané “Od Foucalta k Baudrillardovi, od postmoderny k Matrixu“ bude věnovat zejména „posunu od diskursivního myšlení, jako dědictví modernity k technologické praxi integrální dominace“ /citace L. Š./

V rámci přednášky bude uveden film bratrů Wachowských Matrix Reloaded (USA, 2003, 138 min), který doc. Šerý charakterizuje jako „prostřední díl  důsledně domyšlené trilogie o iluzi reality a simulaci života v době relativního blahobytu“.

Doc. PhDr. Ladislav Šerý (nar. 1958) vystudoval francouzštinu a češtinu na filosofické fakultě UK v Praze, poté pracoval jako topič. V roce 1990 nastoupil jako odborný pracovník do Ústavu pro českou a světovou literaturu ČSAV, od roku 1992 přednášel moderní francouzskou literaturu na filosofické fakultě UK. V letech 2002-2004 se podílel na rekonstrukci českého velvyslanectví v Paříži. Překládal díla francouzské avantgardy (Artaud, Daumal, Bataille, Genet, Mandiargues), zavedené autory (Camus, Queneau) i odborné práce (Aumont, Epstein, Gauthier, Jost, Balandier). Je autorem řady předmluv a doslovů, publikoval zejména v Literárních novinách a Analogonu. Ladislav Šerý je autorem knih: První knížka o tom, že řád je chaos a že potřebujem světlo a nedovedem žít ve tmě a že každýmu obsahu se vnutí nějaká forma a že moc je všude a nikde a že i ta blbá svoboda je jenom jako a že ještě nenastala ta pravá dekolonizace a že i to umění je jeden velkej mýtus(1997), Laserová romance 1 (2005), Laserová romance 2 (2008) a Laserová romance 3 (2009).

Od roku 2005 působí na Filmové a televizní fakultě AMU jako proděkan pro zahraniční styky.

Soubory ke stažení Size
Plakát ke stažení - pdf 564 kB