Inovací stále prochází Praxe pro studenty Kulturních dějin (PRAX), určená pro 2. ročník Kulturních dějin. Na rozdíl od minulých let se PRAXE dělí na tři části: PRAX1 v zimním semestru, PRAX2 a PRAX3 v letním semestru. Všechny tři mají status povinného předmětu a jen absolvování všech tří částí znamená definitivní uznání předmětu PRAXE. Řada studentů absolvovala v zimním semestru předmět PRAX1 zaměřený na seznámení s programy používanými v muzejnictví. Nyní otevíráme předmět PRAX2, který posluchače seznámí se základy počítačové grafiky a tvorby webových prezentací pro muzejníky. V dalším, souběžně otevíraném předmětu PRAX3, budou ústy kurátorů představeny některé sbírky Východočeského muzea v Pardubicích. Předmět PRAX3 má vysokou dotaci hodin – tvoří jej přednášky a následná desetidenní praxe v letních měsících (červen-srpen 2010). Pro zápis do PRAX2 a PRAX3 není absolvování PRAX1 podmínkou.