FAKULTA EKONOMICKO-SPRÁVNÍ UNIVERZITY PARDUBICE
ZLEPŠUJE ŘÍZENÍ PROCESŮ NA FAKULTĚ

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice zavádí nový informační systém, který přispěje ke zlepšení řízení procesů fakulty. Nový software má za cíl zpřístupnit dokumentaci k jednotlivým činnostem, které na fakultě probíhají, a také umožnit snadné dohledávání potřebných informací.

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice se zaměřuje na systém managementu jakosti neboli systém řízení kvality. V rámci řešeného projektu „Implementace moderních řídících postupů s akcentem na řízení kvality a rozvoj procesního řízení“ financovaného z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost dojde ke zvýšení manažerských kompetencí, znalostí vedoucích i dalších pracovníků a k celkovému posílení kvality řízení činností fakulty.

Součástí plánovaných aktivit je zavedení nového informačního systému, který pomůže zlepšit informovanost pracovníků a celkově zvýší efektivitu i výkonnost pracoviště jako celku. K jednotlivým procesům tak bude možné dohledat všechny potřebné dokumenty, návody, formuláře, či kontakty na odpovědné osoby.

Chceme zvýšit samostatnost našich zaměstnanců a posílit jejich profesionalitu a vědomí, že jejich práce vede ke konkrétním a společným cílům. Je velice důležité, aby každý zaměstnanec fakulty měl potřebné informace v přehledné a jasné podobě,“ říká manažer projektu Ing. Petr Urbanec. Nový softwarový program nebude sloužit pouze jako zdroj informací, ale také jako nástroj pro vytváření procesních modelů a jejich popisů. Na adaptaci softwaru se v tuto chvíli intenzivně pracuje a plně spuštěn by měl být v květnu tohoto roku. Programový systém také umožní data pružně měnit či doplňovat podle potřeby.

V rámci projektu zároveň probíhá další vzdělávání pracovníků fakulty se zaměřením na prohlubování znalostí a dovedností právě v oblasti systémů řízení.

V tomto projektu spolupracuje Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice s Ekonomickou fakultou Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, která má dlouhodobé zkušenosti se zaváděním systému řízení kvality a jakosti procesů, a proto se podílí na všech klíčových aktivitách projektu, zejména pak v roli metodika modelování procesů a řízení kvality. Partner se rovněž podílí na tvorbě komunikační strategie, úvodních a rozšiřujících vzdělávacích modulech připravovaných v rámci projektu.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Bližší informace:
Ing. Petr Urbanec