V zimním semestru 2010 se budeme v rámci výuky věnovat přípravě popularizačních dějin Univerzity Pardubice - výběru, úpravě a editaci obrazových podkladů, přípravě textu a finální sazbě dokumentu.

Důraz bude ve výuce kladen na praktické využívání grafických editorů (Adobe Photoshop) a profesionálního publikačního softwaru (Adobe Indesign) s cílem vytvořit finální podobu populární obrazové publikace ve formě komiksu zahrnující fakta z dějin Univerzity Pardubice, upravené historické obrazové dokumenty i doprovodný text a scénář vzniklý jako výsledek studentské invence v průběhu seminářů.

Ve výuce ovšem nebude opomenuta ani práce s plnotextovými databázemi a citačními indexy, jakožto nezbytnými informačními zdroji pro vědeckou práci historika.