Fakultu elektrotechniky a informatiky na náměstí Legií v Pardubicích navštívili ve dnech 8. – 10. listopadu 2022 norští spolupracovníci z univerzity Western Norway University of Applied Science z Bergenu, aby se zde zúčastnili dalšího setkání se spolupracujícími kolegy z pardubické univerzity. Opět se sešli u tzv. Kulatého stolu (Peer learning activity) nad společným projektem Aktivizace účastníků prostřednictvím sociálních sítí a gamifikace v oblastech undertourismu, kde si předávali zkušenosti a nové znalosti získané na práci na tomto projektu. Pardubičtí akademici, hosté z řad spolupracujících institucí z Destinační společnosti Východní Čechy a OWl media, debatovali se svými kolegy z Bergenu o vývoji aplikace s rozšířenou realitou, o zapojení studijních a výukových materiálů do výuky a také o článcích, které budou vydány i knižně. Norské vědce, Jerry Chun-Wei Lin a Jia-Hao Syu, čeští kolegové seznámili s chodem univerzity a provedli je po kampusu. Přínosné setkání obou týmů zakončili názornými ukázkami v centru Pardubic, kde jim byla předvedena vzniklá aplikace s rozšířenou realitou.

Pavla Štorková, projektová manažerka