Ve dnech 28.-29. června 2010 byl v areálu Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uspořádán ve spolupráci s firmou GOPAS, a.s. (Praha) pro pracovníky projektu OP INCHEBIO (KA3 -  Zvyšování odborné a pedagogické kvalifikace akademických pracovníků) kurz „Analýza dat v MS Excel 2007“. Kurzu se zúčastnilo celkem 15 osob, které se pod vedením certifikovaného lektora Ing. Limberka ve dvou 6-ti hodinových blocích zabývaly využitím celé řady pokročilých funkcí MS Excel 2007. Kurz byl zaměřen na analýzu velkých souborů dat pomocí tvorby kontingenčních tabulek, na statistickou analýzu dat pomocí modulu „Data Analysis“ a také na mnohé další funkce, které tabulkový procesor Excel nabízí (např.: tvorba histogramu, analýza četností a závislostí, vícerozměrné korelace, aj.). Účastníci, kteří kurz úspěšně zakončili, následně obdrželi certifikát o absolvování kurzu. Po ukončení kurzu vyplnili všichni pracovníci anonymní hodnotící dotazníky, jejichž výsledky byly zohledněny pro pořádání následujících kurzů v rámci OP INCHEBIO; nejbližší plánovaný termín kurzů pořádaných opět na Fakultě chemicko-technologické je 7.-9.9.2010.

RNDr. Tomáš Roušar, Ph.D.
Koordinátor KA3 OP INCHEBIO