Hlavním tématem letošního festi valu bylo architektonické dědictví a ikony architektury. Výstava „Architektura v prostoru a čase“ představila na příkladech významných staveb a osobností architektury chronologicky  formou modelů, panelů, fotografií, filmů, kreseb a skic architektonické slohy a styly od předrománské architektury do současnosti .

Významná díla z Pardubického kraje

Na festivalu byla k vidění významná díla moderní architektury 20. století P ardubického kraje, ze samotných Pardubic se jednalo například o díla Josefa Gočára - Winternitzovy mlýny, hotel Grand nebo Anglobanka, krematorium Pavla Janáka či nádraží Karla Řepy. Výstava ukázala i nejlepší stavby oceněné v soutěži „Stavba roku“. Mezi ně patří i rekonstrukce historické budovy Univerzity Pardubice na náměstí Čs. legií, panely ze soutěže na festival zapůjčil Pardubický kraj.

Citlivá rekonstrukce historické budovy univerzity

Rekonstrukce historické budovy univerzity na nám. Čs. legií získala cenu jak odborné poroty, tak veřejnosti v soutěži „Stavba roku Pardubického kraje 2013“. Na rekonstrukci porotci ocenili zejména pocti vý přístup k renovaci původně neorenesanční budovy - památkově hodnotné uliční fasády byly obnoveny v původní barevnosti, původní interiéry chodeb a schodiště byly očištěny od nevhodných pozdějších úprav. Práce probíhaly dle návrhů ateliéru Ing. arch. Ondřeje Teplého, stavební část rekonstrukce budovy byla provedena jako součást realizace projektu Univerzity Pardubice s názvem Univerzitní IT pro vzdělávání a výzkum – UNIT.