Ve dnech 26. - 28.2.2014 se na Universität Leipzig, v Německu konala mezinárodní konference Moodle Mahara Moot DE 2014. Díky pozvání organizátorů MoodleMoot.de i na základě pozvání hostitelské univerzity, se kterou Jazykové centrum Univerzity Pardubice již dlouhodobě spolupracuje, bylo možné sdílet zkušenosti přímo s vývojáři systémů Moodle a Mahara z Austrálie, resp. z Nového Zélandu a získat nové kontakty na odborníky ve Švýcarsku a ve Velké Británii. V rámci projektu UNICOM byl přednesen příspěvek mapující roční práci s elektronickými portfolii v prostředí  Mahara u čtyř skupin studentů angličtiny JC, UPa, nastiňující možnosti využití systému k aktivizaci a individualizaci studentů v používání cílového jazyka. Dále bylo možné získat cenné zkušenosti v oblasti administrace nástroje Mahara a v oblasti novinek dostupných v nejnovější verzi systému, a to prostřednictvím jednodenního semináře. Příspěvek přednesla Mgr. Linda Pospíšilová, 28.2.2014.