Na pátek 13. června připravili pracovníci Fakulty chemicko-technologické seminář pro středoškolské učitele chemie, na kterém budou předneseny tyto přednášky:

Třaskaviny II.

přednášející: Ing. Robert Matyáš, Ph.D., Ústav energetických materiálů

Přednáška je zaměřena na skupinu výbušin, které označujeme jako třaskaviny. Pozornost bude věnována charakterizaci dnes průmyslově vyráběných a používaných třaskavin. Ve druhé části přednášky se Ing. Matyáš zaměří na iniciátory, tedy výrobky, které třaskaviny obsahují.

Polarizace světla ve službách charakterizace nanostruktur

přednášející: Mgr. Jan Mistrík, Ph.D., Ústav aplikované fyziky a matematiky

V přednášce bude představena metoda spektroskopické elipsometrie a její použití pro charakterizaci nanostruktur. Zmíněny budou také multidisciplinární evropské a národní projekty, na kterých se autor podílí.

termín: 13. 6. 2014 od 10:00 hodin
místo konání: budova HB, posluchárna S20 (1. NP, přízemí)
kontaktní osoba: Ing. Patrik Pařík, Ph.D.
e-mail: patrik.parik@upce.cz
Více informací naleznete na http://www.upce.cz/fcht/spoluprace/se-str-skolami/seminar-su.html

Soubory ke stažení Size
Program - pdf 49 kB