Studentské pracoviště

Hlavními cíli projektu řešeného v rámci komponenty 3.2.1 Národního plánu obnovy pro oblast vysokých škol pro roky 2022‐2024, specifický cíl B s názvem Studijní program Automatizace (akronym SPAUT), reg. číslo NPO_UPCE_MSMT-16591/2022 byla příprava, akreditace a zavedení bakalářského studijního programu Automatizace v prezenční a kombinované formě studia a související vytvoření studijních opor pro obě formy studia, pořízení laboratorních pracovišť reflektujících nové trendy v průmyslu.

V průběhu minulých dvou let byla za podpory projektu realizována řada aktivit pro naplnění jmenovaných projektových cílů konkrétními projektovými výstupy. Byla připravena a podána na NAÚ žádost o akreditaci bakalářského akademicky zaměřeného SP Automatizace v prezenční i kombinované formě studia. Po vydání rozhodnutí Národního akreditačního úřadu bylo provedeno zavedení studijního programu od interních informačních systémů, připraveny studijní materiály pro jednotlivé předměty. Byla navržena a vybavena laboratoř průmyslové automatizace skládající se ze dvou technologických pracovišť hydromechaniky a elektromechaniky a osmi studentských pracovišť s průmyslovými počítači, programovatelnými logickými automaty, dynamickou soustavou, počítači a kamerovým systémem. Dokončením 8 studijních opor a 4 laboratorních úloh pro práci na nově pořizovaném pracovišti bude úspěšně završeno úsilí projektového týmu a naplněny všechny tři projektové cíle.

Financováno Evropskou unií - Next Generation EUNárodní plán obnovyMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vybavená laboratoř průmyslové automatizace