Projekt Univerzity Pardubice „Aktivizace účastníků prostřednictvím sociálních sítí a gamifikace v oblastech undertourismu" podpořeného z fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska se dostal i do hledáčků českých médií. O aplikaci NEZMIZELO.CZ se vedoucí projektu Ing. Jiří Kysela, Ph.D. rozhovořil v několika různých médiích.

Tisková zpráva Univerzity Pardubice: Experti Univerzity Pardubice oživují díky aplikaci zmizelé památky.

Časopis Univerzity Pardubice MY UPCE: Oživují zmizelé památky.

V TV Prima: ZPRÁVY Z REGIONŮ 10.10.2023 16:55, od 19:23 minuty.

V České televizi: Události z regionů 16. 11. 2023, od 18:18 minuty.

V Českém rozhlasu Pardubice: Zpátky na plac. Nová aplikace vrací do hry zaniklé památky.

Ve Svitavském deníku: Experti Univerzity Pardubice oživují zmizelé památky i synagogu v Litomyšli.

V Pardubickém deníku: Neexistující památky jsou vidět? Univerzita má experty, kteří je oživují (VIDEO).

Na webu Pardubice Živě: Pardubice a Litomyšl mají nový unikát. Zaniklé památky ožívají díky rozšířené realitě.

Na webu Orlicky.net: Experti Univerzity Pardubice oživují díky aplikaci zmizelé památky.

Na webu Krajské listy: Oživují díky aplikaci zmizelé památky Pardubic a Litomyšle. Synagogy, starou radnici, hotel U Zlaté hvězdy…

Na webu E-Pardubicko: Díky aplikaci v mobilu můžete objevovat i zmizelé památky v Pardubicích a Litomyšli.

Pavla Štorková, projektová manažerka