V období 8. – 13. 3. 2012 proběhlo poptávkové řízení v rámci bagatelní zakázky na výběr dodavatele služeb týkající se instalace LMS Moodle a Mahara, migrace kurzů z LMS Moodle 1.9 do 2.x, přizpůsobení a integrace obou nástrojů do systému UPa, proškolení administrátora za UPa a poté uživatelů – vyučujících JC UPa a týkající se  následné správy a údržby obou systémů dodavatelskou firmou.

Proběhla inovace testových materiálů využívaných pro potřeby ověřování úrovně mluveného projevu v anglickém a německém jazyce u uchazečů o studijní výjezd na zahraniční instituce v rámci programu ERASMUS spolu s jejich následnou pilotáží. Dále byla vytvořena první inovovaná sada testových položek pro obecné rozřazovací testy z anglického jazyka a pro obecné testy jazykového progresu z jazyka německého.

Ve dnech 27. 3. – 10. 4. 2012 proběhl jazykový audit u přihlášených účastníků do systému jazykového vzdělávání zaměstnanců.