Občanské sdružení GENERACE 89 Vás srdečně zve na otevřené diskusní setkání na téma „grantová politika města podporující občanské aktivity a tvorba rozpočtu obce“ konané v rámci projektu ARS REGIO CIVITAS – Občanské vzdělání pro kulturu, region a demokracii.

Zajímá Vás, jak se dělá rozpočet? Které oblasti jsou v něm nejdůležitější? Proč v něm některé informace chybí? Jak do něj může občan zasáhnout? Co znamená obyčejové právo a jak souvisí s udělováním dotací? Polovinu z vydělaných peněz běžnému člověku prý v dnešní době odebere stát. Nestojí tedy za to investovat trochu energie do toho, aby člověk věděl, co se s onou polovinou děje?

Svou účast přislíbili: starosta města Litomyšl Michal Kortyš a místostarosta Radomil Kašpar, emeritní starosta města Svitavy Jiří Brýdl, starosta obce Javorník Zdeněk Bouška, dlouholetá vedoucí finančního odboru MěÚ Litomyšl Dagmar Jůzová, tajemník MěÚ Litomyšl Bohuslav Pulgret, vedoucí odboru školství a kultury MěÚ Svitavy Jiří Petr, vedoucí Právní poradny Transparency International o.p.s. Vladan Brož, oddělení kontroly odboru dozoru a veřejné správy Ministerstva vnitra Daniela Horníčková a oddělení dozoru Pardubice Šárka Lipertová.

Proběhne v pondělí 11. 3. 2013 v 18.00 v salónku hotelu Zlatá Hvězda na Smetanově náměstí v Litomyšli.

Vstup volný!