Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Propagační akce projektu a studijních oborů v prostorách nové budovy Fakutly chemicko technologické pro zájemce z řad pracovníků v oboru Klinické biochemie

Dne 21. 9. 2010 se uskutečnila propagační akce projektu „Inovace studijních programů „Speciální chemicko-biologické obory“ na Univerzitě Pardubice. V rámci Sympozia klinické biochemie FONS 2010 bylo přítomno mnoho odborníků z oboru, tedy potenciálních zaměstnavatelů absolventů našich oborů. Přítomni byli také vyučující ze specializovaných středních škol, tedy učitelé, kteří pomáhají nasměrovat své středoškolské studenty k volbě studijních oborů na vysokých školách.  Těmto odborníkům byla nabídnuta možnost seznámit se s aktuálně vyučovanými obory, rozsahem výuky budoucích biochemiků a zdravotních laborantů a realizovaným projektem INCHEBIO. Součástí prezentace byla i prohlídka výukových, vědeckých laboratoří a dalších výukových prostor v nové budově FChT Univerzity Pardubice.

V rámci organizace sympozia FONS 2010 byl na základě dohody s organizátory umístěn informační stánek, kde byli účastníci sympozia informováni o připravované akci a v případě, že se v nabídnutém termínu nemohli akce účastnit, byli informováni o studijních oborech, základních údajích o rozsahu studovaných oborů a byli jim předávány propagační letáky s podrobnými údaji o studijních oborech a realizovaném projektu.

Zájemci o bližší informace a samotnou prezentaci se dostavili do výukových prostor FChT, kde mohli shlédnout prezentaci doc. RNDr. Zuzany Bílkové, Ph.D. vedoucí katedry biologických a biochemických věd a hlavní koordinátorky projektu, získat tak podrobné informace o studijních oborech v bakalářském i magisterském běhu studia. Byli informováni o velmi důležité skutečnosti, že na základě jednání s Ministerstvem zdravotnictví mají absolventi akreditaci pro práci ve zdravotnických zařízeních, kterou je možné po zaslání žádosti na MZ získat i zpětně.

Dále byli informováni o skladbě vyučovaných předmětů v jednotlivých oborech, podílu teoretické a praktické složky výuky. Byli také informováni o realizaci projektu INCHEBIO, jaký je cíl projektu, přínosy projektu pro práci katedry a zkvalitnění výuky a také byli informování o praktických přínosech spolupráce s partnery projektu při výuce.

Účastníci se mohli občerstvit, dostali podrobné propagační materiály ke všem vyučovaným studijním oborům, případně si mohli domluvit zaslání dalších podrobných materiálů ( např. sylabů jednotlivých předmětů). Následně se odebrali na prohlídku všech výukových laboratoří, kde je vždy čekal garant příslušného předmětu a v malé prezentaci jim představil rozsah práce se studenty v rámci příslušného předmětu, podíl praktické práce a druhy laboratorních úloh se kterými se studenti v rámci studia zabývají, seznámil je s vybavením výukové laboratoře a v případě dotazů odpovídal na otázky přítomných.

Všechny účastníky velmi příjemně překvapily prostory, ve kterých se laboratoře nacházejí a vybavení, kterým jednotlivé laboratoře disponují v nových prostorách.

Nejvytrvalejší účastníci si prohlédli kromě výukových laboratoří také posluchárny a výzkumné laboratoře v prostorách katedry a s pracovníky KBBV a KALCh prodiskutovali problémy, které oblast vzdělávání biochemiků sebou v současnosti nese.

Prezentační akce byla hodnocena jako velmi úspěšná, bohužel několik účastníků FONSu  2010 nemohlo uvedeného termínu využít, proto bude se skupinou zájemců domluveno předběžně zopakování této prezentační akce.