Vážení akademičtí pracovníci a studenti Univerzity Pardubice,

dovolte mi Vás pozvat na třídenní kurz: Trénink manažerských dovedností, který se bude konat ve dnech 10.,11. a 18.10.2013, pod vedením Mgr. Milana Cahy (BNV Consulting). Certifikát o absolvování kurzu lze získat při 80% účasti.

Jednotlivá témata:

ZVLÁDÁNÍ KONFLIKTŮ NA PRACOVIŠTI (10.10.2013)
- Zásady komunikace v obtížných situacích, prevence konfliktů
- Co je to konflikt, příčiny jeho vzniku a etapy vývoj
- Metody řešení už vzniklého konfliktu, typy lidí a způsob komunikace s nimi

Cílem kurzu je naučit účastníky zvládat situace hrozící vznikem konfliktu, umět jim předcházet případně již nastalý konflikt vyřešit, bez negativních následků dlouhodobě zatěžujících jednotlivce a týmy.

TECHNIKA NÁCVIKU PROSAZOVÁNÍ ZMĚNY (11.10.2013)
- Identifikace příčiny změn a jejich dopady na organizaci
- Vybrané teorie řízení změny v organizaci a jejich implementace
- Volba vhodné strategie prosazování změny
- Odhad reakce zaměstnanců na plánované změny
- Překonávání odporu vůči změnám, předcházení negativnímu dopadu změn na chod společnosti,
- Zdokonalení schopnosti monitorovat a vyhodnocovat celý proces zavádění změny

Cílem kurzu je prohloubit znalosti a dovednosti účastníků v řízení změn v jejich jednotlivých fázích s důrazem na zvládnutí metodologie jejich implementace do podmínek firmy.

NÁCVIK ROZHOVORU PŘI PROPOUŠTĚNÍ (18.10.2013)
- Naplánování schůzky a její organizační příprava (manažer, personalista, zástupce ÚP ...)
- Osobní příprava na schůzku k propouštění – studium zákoníku práce, seznámení s pracovní charakteristikou propouštěných osob, možnosti outplacementu a  poskytnutí podpory propouštěným
- Vedení rozhovoru s propouštěným zaměstnancem – sdělení rozhodnutí zaměstnavatele, objasnění důvodů apod.
- Nabídka podpory při hledání nového pracovního uplatnění
- Základní techniky zvládání negativních emocí a reakcí propouštěných osob

Cílem kurzu je umět se připravit a vhodně naplánovat schůzku se zaměstnancem/zaměstnanci, kterým bude sděleno oznámení o propuštění. Zvládnutí jednotlivých etap sdělení a reakcí propouštěného zaměstnance. Dospět k akceptaci rozhodnutí zaměstnavatele o propuštění ze strany zaměstnance.

Předpokládaný časový harmonogram: 9:00 -13:00 a 14:00 - 18:00 h, učebna S 21 (přízemí, část HB), FChT

Zájemci, hlaste se prosím obratem, na adrese:  petr.teply@upce.cz

Za projektový tým

Ing. Petr Teplý, CSc.