Zkuste si odpovědět na následující otázky:

• Vím, jak získat práci?
  • Vím, na co se připravit u přijímacího řízení?
  • Vím, kde sehnat informace o nabídce práce?

Pokud Vaše odpověď nezní ano, jsou právě pro Vás určeny následující tréninky:

Jak uspět při hledání práce: podpora úspěšného absolvování výběrového řízení – ASSESSMENT CENTRUM

Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet assessment centrum (AC), které je stále častěji používanou metodou při výběru zaměstnanců. V rámci tréninku se seznámíte s typy úkolů, se kterými se v AC můžete setkat a dozvíte se, jak tyto úkoly řešit.

Termín:    24. října, 9 – 15 hodin

Místo:       Fakulta ekonomicko-správní, zasedací místnost děkanátu 5. NP

Komunikační dovednosti: Jak se správně prezentovat

Ještě jste neabsolvovali pracovní pohovor a chtěli byste se na něj připravit? Víte jaké otázky se nejšastěji u pohovorů vyskytují a jakým způsobem na ně správně zareagovat. Chcete se naučit prezentovat sama sebe tak, aby Váš slovní projev zaujal? V tréninku komunikační dovednosti Vás čekají témata aktivní naslouchání, kladení otázek, základní komunikční techniky, jak odpovídat na otázky při přijímacích pohovorech a zkouška pohovoru nanečisto.

Termín:    25. října, 9 – 15 hodin

Místo:       Univerzitní knihovna – studovna (v přízemí vpravo od počítačové učebny)

Jak uspět při hledání práce: co nesmí chybět v životopisu a motivačním dopisu, možnosti práce v zemích EU/EHP a Švýcarsku

Chcete umět napsat působivý strukturovaný životopis, který se stane vstupenkou k přijímacímu pohovoru? Chcete umět napsat motivační dopis, který přitáhne pozornost Vašeho budoucího zaměstnavatele? Chcete vědět, jak se prezentovat a jak se umět v životopisu prodat? Víte, kde a jak získat informace o možnostech práce v zemích EU, EHP a Švýcarsku? Během workshopu se vše naučíte.

Termín:    26. října, 9 – 15 hodin

Místo:       Fakulta ekonomicko-správní, zasedací místnost děkanátu 5. NP

Co je cílem workshopů?

• Pochopení podstaty assessment center (AC), co v AC funguje a co nefunguje
  • Seznámení se s různými situacemi, které Vás v AC čekají
  • Osvojení si základů prezentačních dovedností
  • Zlepšení se v komunikačních dovednostech a získání efektivních komunikačních návyků
  • Posílit své komunikační dovednosti v kontextu přijímacích pohovorů do zaměstnání
  • Poskytnutí užitečných rad pro přípravu strukturovaného životopisu a motivačního dopisu v češtině i angličtině
  • Naučit se přemýšlet z pohledu zaměstnavatele a „prodávat sám sebe“
  • Naučit se vyhledávat potenciální možnosti zaměstnání v ČR a v EU na specializovaných portálech
  • Získáte informace o Europassu, z čeho se skládá, kde je možné nalézt informace.

Co Vás čeká?

• Seznámíte se s modelovými situacemi, které můžete v AC očekávat
  • Nanečisto si vyzkoušíte různé typy testů, které jsou často součástí AC
  • Dozvíte se, co skutečně funguje a nefunguje v assessment centrech
  • Odhalíte mýty a nepravdivé pověry, které často o AC kolují
  • Naučíte se několik užitečných cvičení pro identifikaci vlastních silných stránek
  • Dozvíte se, jak se umět prodat
  • Dozvíte se, jak napsat působivý životopis a motivační dopis, jaké existují typy životopisů, které typy životopisů jsou vhodné pro různé druhy příležitostí a zaměstnavatelů
  • Objevíte nejčastější chyby při psaní životopisů a naučíte se jim vyhnout
  • Získáte dovednost vytvořit atraktivní motivační dopis
  • Všechny aktivity budou završeny zpětnou vazbou, což povede k eliminaci slabých stránek a posílení stránek silných
  • Dozvíte se o portálech nabízejících pracovní příležitosti v ČR i v zahraničí
  • Naučíte se účinně pracovat a vyhledávat vhodná volná pracovní místa
  • Každý účastník kurzu obdrží zdarma hodnotné studijní materiály.

Workshopy vede Ing. Vít Prokůpek, trenér, kouč a konzultant pro podnikatele a manažery; kariérní kouč a poradce, a další zkušení poradci z oblasti trhu práce.

Případné dotazy můžete posílat na email katerina.koubova@upce.cz