V souvislosti s výstupy Evropské Rady z 10. dubna 2019 a dohodou na dalším odkladu Brexitu byly aktualizovány informace o účasti Velké Británie v programu Horizon 2020 a dalších programech EU pro financování výzkumu, inovací a vysokoškolského vzdělávání.

Nejdůležitější informace:

• Až do Brexitu (aktuálně dohodnutý termín 31. 10. 2019)  zůstává Spojené království členským státem EU, a britské organizace se mohou nadále plně účastnit programu Horizont 2020.
  • Ratifikace Dohody o vystoupení Velké Británie z EU by zajistila pokračující účast Spojeného království v programu Horizont 2020 až do konce programového období a na celou dobu trvání realizovaných projektů.
  • Pro případ tzv. Brexitu bez dohody byly ze strany britské vlády vydané záruky pro zajištění kontinuity financování.
    • Britská vláda se zavazuje financovat britskou účast během celé doby trvání projektu ve všech úspěšných návrzích projektů, které budou podány před samotným vystoupením z EU (vztahuje se také na projekty, které ještě v čase Brexitu nebudou o výsledcích výzev informovány).
    • V zbylém období, od vystoupení VB z EU do konce roku 2020, se britská vláda zavazuje financovat britskou účast ve výzvách otevřených pro třetí země programu H2020.

Dokument s kompletními informacemi je k dispozici zde.