Od října pokračuje Univerzita Pardubice v cyklu populárně-naučných besed s osobnostmi vědy EXEMPLA TRAHUNT, které jsou určené především žákům základních a středních škol. Během podzimu zavítají akademičtí pracovníci univerzity na tři školy v Pardubicích a na jednu v sousedním Hradci Králové. Žáky a studenty seznámí s vybranými zajímavostmi moderní vědy a pohovoří také o práci vědce, jejích úspěších, ale i úskalích .

Přednášky z různých vědních oborů přibližují zájemcům vědní obory pěstované na Univerzitě Pardubice a dalších odborných pracovištích. Jsou spojené s následnou besedou s přednášejícím, v níž se žáci a studenti mohou zeptat na to, co je zajímá a přiblížit si tak obor působnosti přednášejícího, ale i jeho samotného jako člověka.

Přehled přednášek:
termín přednášející škola název přednášky
23. října 2014

od 14 hod. Helena Slepičková SPŠCh Pardubice Historie Pardubic v terénu

4. listopadu 2014
od 10 hod. Ing. Dana Hrubošová SPŠ potravinářská a služeb, Pardubice Plísně jak je neznáte

6. listopadu 2014
od 10 hod. Ing. Jiří Nožička, Ph.D. ZŠ J. Ressla, Pardubice Jak se nedostat do dluhové pasti

1. prosince 2014
od 10 hod. Ing. Jiří Nožička, Ph.D. ZŠ Habrmanova, Hradec  Králové Jak se nedostat do dluhové pasti

Kontakt:
Ing. arch. Iva Svobodová