Poznej své možnosti a sebe sama a naplánuj si svou kariéru s pomocí bilanční diagnostiky.

Univerzita Pardubice pro zájemce připravila speciální kurzy, v nichž s pomocí psychologa a metod diagnostiky zjistí nejen své schopnosti, možnosti a příležitosti, ale i potenciál pro budoucí kariéru.

První kurz startuje již v pátek 26. ledna. Další je plánován na 9. února.

Co je bilanční diagnostika?

Bilanční diagnostika je speciální diagnostický a poradenský nástroj k bilanci kompetencí a profesní orientaci studenta.
S pomocí psychologa vyhodnotí osobnostní dispozice, dosažené vzdělání, osobní a pracovní vlohy, zdravotní stav a představy o profesním růstu s ohledem na reálné možnosti pracovního uplatnění na trhu práce.

Bilanční diagnostika:

• moderní nástroj a odborný postup poradenské práce
  • využívá komplexní diagnostické metody
  • hledá a doporučuje nejvhodnější využití schopností v oboru a profesi, dovedností a motivace pro pracovní aktivity nebo další vzdělání
  • nabízí poradenství prostřednictvím baterie poradenských metod (testu)
  • skupinová a individuální aktivita s využitím expertní psychodiagnostiky

Využití bilanční diagnostiky

Studentům přináší unikátní příležitost se interaktivně, s pomocí psychologa a metod diagnostiky zorientovat ve svých schopnostech, možnostech, příležitostech a potenciálu pro další profesní směřování nebo specializační přípravu. Dává příležitost volit optimální profesi a budovat karieru. V rámci projektu Brána vědě/ní otevřená II. slouží bilanční diagnostika na podporu studentů VŠ k posílení jejich kompetencí pro kvalitní a kvalifikovaný způsob práce s žáky SŠ a ZŠ. Aby dokázali pozitivně ovlivnit zájem žáku o TPO.

„Poradenství je pomoc ke svépomoci“. Orientuje studenta na takové vzdělání nebo pracovní činnost, které jsou vzhledem k jeho schopnostem a možnostem:

1/ optimální k jeho zdravotnímu, psychickému a sociálnímu profilu
2/ pro karierové plánování a rozvoj potenciálu a profesních kompetencí
3/ ekonomicky a společensky přijatelná

Hlavním předpokladem účinného průběhu bilanční diagnostiky je pozitivní motivace studenta k osobní reflexi a růstu.
Důležitá je snaha učinit rozhodnutí o své kariérové dráze.

Kontakty:
Ing. arch. Iva Svobodová