Univerzita Pardubice v dubnu opět vyráží na vědecko-technické turné, aby přivezla moderní svět vědy a techniky přímo za žáky základních a středních škol Pardubického kraje.

Tentokrát fakultní týmy akademiků a vysokoškoláků navštíví následující školy:

středa 15. dubna ZŠ Pardubice - Studánka
čtvrtek 16. dubna Gymnázium Čáslav
středa 22. dubna ZŠ Žamberk
čtvrtek 23. dubna ZŠ Horní Jelení

Pět fakult – Fakulta chemicko-technologická, Fakulta ekonomicko-správní, Fakulta zdravotnických studií, Dopravní fakulta Jana Pernera a Fakulta elektrotechniky a informatiky – připravily pro studenty a žáky škol zážitkové dílny, jejichž cílem je ukázat svět moderních technologií a technické a přírodovědné disciplíny hravou a zábavnou formou.

Pro žáky a další zvědavce budou na každé škole připravena stanoviště tří fakult plná zajímavostí ze světa chemie, matematiky a počtů, robotiky a elektroniky, ukázky první pomoci nebo měření tvrdosti stavebních materiálů či modely kolejnic. Na stanovištích si budou moci žáci sami vyzkoušet celou řadu pokusů, hrátek nebo programování.

Na ZŠ Pardubice - Studánka a ZŠ Horní Jelení se představí na svém stanovišti také partner projektu BRAVO II - SPŠCH Pardubice.

Program plný zajímavostí a zábavy startuje na uvedených školách s prvním zvoněním. Univerzitní vědecký tým bude připraven vysvětlovat podstatu vybraných jevů, pokusů a demonstrací až do 16 hodin.

Kontaktní osoba:

Ing. arch. Iva Svobodová
organizátorka akce
telefon 466 036 482
e-mail: iva.svobodova@upce.cz

Akce se koná v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání.