V září proběhl výzkumný pobyt na spolupracující Univerzitě v Burgosu ve Španělsku, kterého se účastnili excelentní pracovník doc. Ing. Petr Doležel, Ph.D. a výzkumní pracovníci Ing. Daniel Honc, Ph.D. a Ing. Dominik Štursa. Uskutečnila se setkání se členy skupiny GIGAP, proběhly experimentální činnosti v laboratořích Polytechnical School a představení laboratorního vybavení Fakulty elektrotechniky a informatiky, byla projednávána budoucí publikační činnost a dokončování rozpracovaných článků. Při jednáních s pracovníky Univerzity v Burgosu byla rovněž otevřena otázka možnosti společné účasti na evropských výzkumných a strukturálních projektech. Výzkumný pobyt realizovaný pro klíčovou aktivitu 5 – Navazování a prohloubení mezinárodní spolupráce se zahraničními výzkumnými subjekty a subjekty z aplikační sféry byl pro projekt PosiTrans velkým přínosem.