Univerzita Hradec Králové přivítala na své půdě pardubického kolegu Jiřího Kyselu z Fakulty Informatiky a Elektrotechniky (FEI UPCE), aby zde prezentoval svůj výzkum a zkušenosti z projektu, který se zabývá mobilní a webovou aplikací, 3D grafikou a modelováním. Tato akce navazuje na sérii podpůrných přednášek v rámci regionu, které jsou naplánovány v projektu Aktivizace účastníků prostřednictvím sociálních sítí a gamifikace v oblastech undertourismu.

Workshop pod vedením pardubického akademika Jiřího Kysely představil studentům projekt zmizelých památek, které díky rozšířené realitě znovuožívají a připomínají historii Pardubic a Litomyšle a ukazují na proměňující se urbanismus ve městech. Studenti se mohli zapojovat do workshopu a navrhovat své poznatky a připomínky ohledně cestovního ruchu.