Dne 18. 9. 2020 proběhl v prostorách Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice 2. projektový workshop projektu CZ.02.1.01/0.0/0.0/17_049/0008394,  „Spolupráce Univerzity Pardubice a aplikační sféry v aplikačně orientovaném výzkumu lokačních, detekčních a simulačních systémů pro dopravní a přepravní procesy“, PosiTrans. Workshopu se zúčastnili členové výzkumných týmů z Fakulty elektrotechniky a informatiky a Dopravní fakulty Jana Pernera, zástupci partnerských a spolupracujících institucí z aplikační sféry a další hosté z odborné veřejnosti. Čestnými hosty workshopu byli rovněž děkani obou zúčastněných fakult: doc. Ing. Libor Švadlenka, Ph.D., děkan DFJP a Ing. Zdeněk Němec, Ph.D., děkan FEI.

Během programu workshopu byly představeny pokroky v řešení obou výzkumných záměrů a výsledky realizovaných aktivit projektu. V rámci výzkumného záměru „Výzkum metod detekce a lokalizace pro aplikace v inteligentních dopravních systémech“ vystoupili se svými příspěvky pro oblast „Bezpečná a spolehlivá lokalizace dopravních prostředků“ doc. Ing. Aleš Filip, CSc. a Ing. Luboš Rejfek, Ph.D., pro oblast „Radarové systémy a technologie pro bezkontaktní detekci“ Ing. Tomáš Zálabský, Ph.D. a pro oblast „Simulace, modelování a zpracování dat v rámci dopravních systémů“ prof. Ing. Antonín Kavička, PhD. Následně v rámci výzkumného záměru „Modelování dopravních systémů a logistických procesů“ a jeho oblastí „Propustnost železničních tratí, její stanovování s využitím modelování“ a „Modelování city logistiky za účelem zajištění trvale udržitelného rozvoje dané aglomerace“ své prezentace přednesli doc. Ing. Jaromír Široký, Ph.D., doc. Ing. Josef Bulíček, Ph.D., Ing. Petr Nachtigall, Ph.D., Ing. Jan Chocholáč, Ph.D. a Ing. Roman Hruška, Ph.D. Svůj pohled na problematiku prezentovali rovněž zástupci partnerských a spolupracujících podniků. Všechny přednesené příspěvky byly podpořeny následnými diskusemi. Program workshopu byl uzavřen odpolední neformální debatou.