Ve dnech 7.-9. září 2010 byly v učebně S13 Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uspořádány ve spolupráci s firmou GOPAS, a.s., Praha pro pracovníky podílející se na projektu OP INCHEBIO (Klíčová aktivita 3 -  Zvyšování odborné a pedagogické kvalifikace akademických pracovníků) dva kurzy – jednodenní, „Základní kurz MS Excel 2007“ a dvoudenní, „Pokročilý kurz MS Excel 2007“ - každý pro 12 osob (6 hod. výuky/den). Oba kurzy byly vedeny certifikovaným lektorem Ing. Limberkem. Základní kurz byl zaměřen na základní práci s MS Excel (tvorba tabulek, grafů, formát textu, práce s buňkami), během pokročilého kurzu si účastníci zopakovali práci s kontingenčními tabulkami. Kromě toho si také vyzkoušeli práci s pokročilými funkcemi, jako např.: modul Řešitel, funkce KDYŽ, A/NEBO, COUNTIF, práci se sešity a databázemi, a také s makry). Účastníci, kteří kurzy úspěšně zakončili, následně obdrželi certifikáty o absolvování kurzu. Po ukončení kurzu vyplnili všichni zúčastnění pracovníci anonymní hodnotící dotazníky, jejichž výsledky budou zohledněny při možném pořádání následujících kurzů v rámci OP INCHEBIO v dalším Monitorovacím období.

RNDr. Tomáš Roušar, Ph.D.
Koordinátor KA3 OP INCHEBIO