Dne 6. 4. 2022 proběhl v prostorách Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice závěrečný workshop projektu CZ.02.1.01/0.0/0.0/17_049/0008394, „Spolupráce Univerzity Pardubice a aplikační sféry v aplikačně orientovaném výzkumu lokačních, detekčních a simulačních systémů pro dopravní a přepravní procesy (PosiTrans)“. Workshopu se zúčastnili členové výzkumných týmů z Fakulty elektrotechniky a informatiky a Dopravní fakulty Jana Pernera, zástupci partnerských a spolupracujících institucí z aplikační sféry, zástupci poskytovatele dotace a ITI Hradecko-pardubické aglomerace a další hosté z odborné veřejnosti. Čestnými hosty workshopu byli rovněž děkani obou zúčastněných fakult: Ing. Zdeněk Němec, Ph.D., děkan FEI a doc. Ing. Libor Švadlenka, Ph.D., děkan DFJP.

Během programu workshopu byly představeny pokroky v řešení obou výzkumných záměrech, výsledky realizovaných aktivit projektu a shrnutí činností za celou realizaci projektu, proběhly přínosné diskuse k výzkumným cílům a záměrům pro dobu udržitelnosti projektových aktivit. V rámci výzkumného záměru „Výzkum metod detekce a lokalizace pro aplikace v inteligentních dopravních systémech“ vystoupili se svými příspěvky pro oblast „Bezpečná a spolehlivá lokalizace dopravních prostředků“ doc. Ing. Aleš Filip, CSc., doc. Ing. Ondřej Fišer, CSc. a Ing. Luboš Rejfek, Ph.D., pro oblast „Radarové systémy a technologie pro bezkontaktní detekci“ doc. Ing. Petr Doležel, Ph.D., Ing. Jan Pidanič, Ph.D.,  Ing. Tomáš Zálabský, Ph.D. a pro oblast „Simulace, modelování a zpracování dat v rámci dopravních systémů“ doc. Ing. Tomáš Brandejský, Dr., Ing. Jan Fikejz, Ph.D. a prof. Ing. Antonín Kavička, PhD. V brzkých odpoledních hodinách proběhla prohlídka vybraných laboratoří, které jsou vybaveny zařízeními zakoupenými z projektu. O představení špičkového přístrojového vybavení se postarali Ing. Jan Pidanič, Ph.D., Ing. Tomáš Zálabský, Ph.D.  a doc. Ing. Petr Doležel, Ph.D., Ing. Dominik Štursa.  Následně v rámci výzkumného záměru „Modelování dopravních systémů a logistických procesů“ a jeho oblastí „Propustnost železničních tratí, její stanovování s využitím modelování“ a „Modelování city logistiky za účelem zajištění trvale udržitelného rozvoje dané aglomerace“ své prezentace přednesli doc. Ing. Josef Bulíček, Ph.D., Ing. Petr Nachtigall, Ph.D., Ing. Jan Chocholáč, Ph.D. a Ing. Roman Hruška, Ph.D. Program workshopu byl uzavřen odpolední neformální debatou.