V březnovém čísle Zpravodaje vyšel článek o zahájení a průběhu rekonstrukce nejstarší, historicky cenné a památkově chráněné budovy Univerzity Pardubice na nám. Čs. legií v centru města. Stavební práce byly zahájeny v druhé polovině srpna 2011 venkovními demoličními pracemi, vnitřními bouracími pracemi včetně odvozu stavební sutě. V průběhu zimního období byly provedeny zemní práce, železobetonová deska pro přístavbu ve dvoře a betonáž anglických dvorků. Probíhaly opravy krovů a komínů i práce na opravách vnitřní štukové výzdoby.

Během února 2012 byly zhotoveny nové konstrukce ocelobetonových stropů ve třetím nadzemním podlaží a zahájeny opravy stávajících stropů v prvním a druhém nadzemním podlaží. Byla dokončena spodní stavba přístavby ve dvoře.

V březnu 2012 byla dokončena železobetonová konstrukce přístavby, pokračovaly práce na opravách štukové výzdoby hlavního schodiště a opravách stropních konstrukcí. Probíhaly opravy krovů včetně sanačních opatření a pokládka střešní krytiny. Ke konci měsíce začaly práce na fasádě, které jsou vázány na příznivé klimatické podmínky, tzn. teploty dlouhodobě nad +5°C.

Na začátku dubna 2012 byly dokončeny stropy ve všech podlažích, probíhaly výše uvedené zahájené práce a dále začalo osazování replik oken, montáže sádrokartonových konstrukcí požárních podhledů, provádění sanačních opatření proti vlhkosti sklepního zdiva.

Vlastní stavební část rekonstrukce budovy, která je stěžejní částí projektu Univerzitní IT pro vzdělávání a výzkum – UNIT (reg. č. CZ.1.05/4.1.00/04.0134) a je financována z fondů Evropské unie, pro uživatele se stavba otevře se začátkem nového akademického roku.

Více informací o projektu a fotografie z průběhu rekonstrukce naleznete na webových stránkách projektu http://projekty.upce.cz/unit/index.html.

Ema Kohoutková
Koordinátor stavební části projektu

vnitřní dvůr objektu UPa na nám. Čs. legií – železobetonová konstrukce přístavby– únor 2012

objekt UPa na nám. Čs. Legií – práce na opravách štukové výzdoby – únor 2012