Říjnové číslo Zpravodaje informovalo o zahájení rekonstrukce nejstarší, historicky cenné a památkové chráněné budovy Univerzity Pardubice na nám. Čs. legií v centru města. Dne 9. srpna 2011 proběhl podpis Smlouvy o dílo na provedení stavby s vítězným uchazečem, společností Metrostav a.s.. Následně byla předána prováděcí projektová dokumentace, zhotovitel převzal staveniště a byly zahájeny první práce.

V srpnu zhotovitel vybudoval zařízení staveniště, odstrojil nefunkční rozvody a připravil dvorní objekty na demolici.

velkoplošný informační panel – projekt UNIT

V září probíhala v prvé řadě demolice dvorních objektů, bourání podlahových vrstev, odstranění omítek, odstrojení rozvodů suterénu, kontrola stavu krovů, vyklízení staré budovy a dále začaly práce k ochraně historicky cenných prvků.

stavební práce v objektu UPa na nám. Čs. legií

V říjnu byly bourací práce dokončeny a byla zahájena trysková injektáž.

vnitřní dvůr objektu UPa na nám. Čs. legií

V listopadu byla dokončena kontrola zhlaví stropních trámů všech podlaží, byly dokončeny přípojky dešťové kanalizace, trysková injektáž, průzkumy fasády, byla dokončena demontáž technologických rozvodů a dozdívky drážek po těchto rozvodech, které staticky narušovaly nosné prvky, začaly probíhat opravy fasád včetně stavby lešení, zemní práce, bylo zahájeno provádění anglických dvorků, opravy krovů a komínů.

stavební práce v objektu UPa na nám. Čs. legií

Průběh rekonstrukce objektu UPa na nám. Čs. legií 565, stará část je monitorován pravidelnými kontrolními dny.

3. KD 21. 9. 2011 – (zleva) Vladimír Brandejs (TDI), Ing. Ivan Miller (vedoucí projektu - Metrostav a.s.), Petr Dvořák (stavbyvedoucí - Metrostav a.s.), Ing. Olga Klápšťová (manažerka projektu UNIT - UPa), Martin Pelda (TDI), Jaroslav Hejzlar (TDI)

Manažerka projektu a celý realizační tým připravují pro poskytovatele dotace, kterým je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, pravidelné monitorovací zprávy o realizaci projektu Univerzitní IT pro vzdělávání a výzkum – UNIT (reg. č. CZ.1.05/4.1.00/04.0134), který je financován z fondů Evropské unie, nicméně veškeré změny, které jsou spjaty s hlubším seznámením s reálným stavem objektu, konzultuje s přiděleným zástupcem z MŠMT.

Vlastní stavební část rekonstrukce budovy, která je stěžejní částí projektu, by měla být dokončena do poloviny roku 2012.

Více informací o projektu a fotografie z průběhu rekonstrukce naleznete na webových stránkách projektu http://projekty.upce.cz/unit/index.html

Ing. Hana Hronová

finanční manažer projektu