Univerzita Pardubice pořádá v červnu vědecko-technický jarmark

O tom, že je věda zajímavá, pozoruhodná a dokonce zábavná se mohou přesvědčit všichni zájemci v úterý 17. června. Na Pernštýnském náměstí v Pardubicích vypukne tradiční VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK.
 
S Univerzitou Pardubice, týmy akademiků a vysokoškoláků ze všech sedmi fakult a dalšími partnery se tu můžete vydat po stopách vědy a nejrůznějších vědeckých pokusů a principů. Na netradičním místě uprostřed města mohou zájemci vše důkladně zkoumat a rovnou vyzkoušet.
Čekají na ně nové chemické pokusy a výroba zmrzliny. Zkusí si změřit vzdálenost, postavit most nebo kolejnici a otestují své znalosti minerálů a hornin. Svůj mozek procvičí v řadě kvízů a v zážitkových kreativních dílnách nebo v interaktivní hře „Chcete být milimilionářem?“. S robotem si nakreslí fraktály, vyzkouší si jeho programování a poskládají si netradiční puzzle. Zdravotníci navíc přidají ukázky první pomoci a jak zlepšit kondici. Dalekohledem si prohlédnou dvě tváře Slunce nebo se seznámí s historií města Pardubic. Zábavu si užijí také s obřími bublinami.
 
  
 
Seznámit se s moderní vědou a také jevy každodenního života, který nás obklopuje, bude možné po celé úterý 17. června od 9 do 17 hodin.
 
Vědecko-technický jarmark pořádá Univerzita Pardubice spolu s dalšími partnery v rámci městských slavností Zrcadlo umění, pořádaných Kulturním centrem Pardubice a ZUŠ Pardubice – Polabiny ve dnech 17.–20. června a v rámci univerzitního projektu Brána vědě/ní otevřená II., který je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky
 
Aktualizoval: Zdenka Černá (19. června 2014, 09:39)